Прашок за обликување меламин формалдехид MMC Одделение за храна

Краток опис:

Соединението за обликување на меламин формалдехид е широко користено за производство на сите имитирачки порцелански садови, како што се чинии, чинии и стапчиња за јадење;послужавник, чаша итн.


 • Потекло на производот:Кина
 • Пристаниште за испорака:Ксијамен
 • Боја:Прилагодено
 • Водечко време:10-20 дена
 • Плаќање:LC / TT
 • Цена:1350 долари/метарски тон
 • Бренд:HFM
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Меламинско застаклувањеПрашоксе користи за ставање на садови од меламин или на налепницата за да биде светла, а исто така и како заштитен слој за безбедно користење.

  Кога се користи на површината на садовите и хартијата за налепници, може да го зголеми степенот на избелување на површината, правејќи ги садовите поубави и елегантни.

  Huafu е врв во совпаѓањето на боите.

  Предностите на-хуафу-меламин-смола

  Обезбедување на квалитет

  1. Секој производствен процес има специјално лице кое треба да го тестира за да обезбеди квалитет.

  2. Имајте професионални инженери да го проверат квалитетот.

  3. Сите производи имаат положено SGS и Intertek сертификати.

  шарен-и-сјај-меламин-прашок за застаклување
  меламин-лажици-направени од-меламин-калапи-соединение

  Пакување:Секоја кеса е 20 кг, а секоја кеса има внатрешна и надворешна торба, така што чантата е силна и не се скрши лесно.Контејнерот 20'FCL може да вчита 20 тони меламин за застаклување во прав.

  Складирање:Чувајте ја просторијата за складирање проветрена и сува, а температурата под 30ºC.Рокот на употреба може да биде половина година.

  меламин-калапи-соединение-фабрика
  суровина од меламин
  истражување и усогласување на бојата на меламин во прав
  машина за производство на меламин-смола-соединение

  Најчесто поставувани прашања за меламинска смола во прав

  П1.Дали сте производител?

  А1: Да, ние сме фабрика.Вашето барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

  П2.Може ли да земам примероци за тестирање?

  А2: Чест ни е да обезбедиме 2 кг бесплатен примерок во прав;товарот ќе го плати клиентот.

  П3.Кои се условите за плаќање?

  A3: LC / TT.

  П4.Како е вашиот пакет на производи?

  А4: Кесата за пакување е занаетчиска хартиена кеса со пластична внатрешна обвивка.

  П5.Кое е вашето време за испорака?

  А5: Нормално, времето за испорака е 15 дена.Ќе испорачаме што побрзо со гарантиран квалитет.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Контактирајте не

  Секогаш сме подготвени да ви помогнеме.
  Ве молиме контактирајте не одеднаш.

  Адреса

  Индустриска зона Шањао Таун, округ Куанганг, Куанжу, Фуџиан, Кина

  Е-пошта

  Телефон